Kompleksowe usługi brukarskie
20 lat doświadczenia
+48 730 280 160
biuro@mgspolska.pl

Projektowanie systemów nawadniania

Estetyczny ogród to przede wszystkim dobrze utrzymana roślinność. Przygotowując zagospodarowanie terenów zielonych, projektuje się krzewy, kwiaty i drzewa w miejscach, w których będą miały najlepsze warunki do wzrostu. Aby prawidłowo zadbać o rośliny, niezbędne jest wykonywanie okresowych zabiegów pielęgnacyjnych, a także regularne nawadnianie.

Nie zawsze Inwestorzy mają świadomość, jak istotne jest odpowiednie podlewanie, które pozwala roślinom rosnąć, nawet podczas upalnych dni. Idealnym rozwiązaniem, pozwalającym na efektywne nawadnianie ogrodu, są systemy automatyczne, które samodzielnie regulują czas podlewania oraz ilość zużytej wody. W MGS Polska zajmujemy się kompleksowym projektowaniem systemów nawadniających, które znajdują zastosowanie w przydomowych ogrodach, parkach, przestrzeniach miejskich oraz na boiskach.

Projektowanie systemów nawadniania ogrodów
Projektowanie systemów nawadniania ogrodów1
Projektowanie systemów nawadniania ogrodów

Automatyczne nawadnianie

Automatyczne nawadnianie to system, który pozwala wygenerować realne oszczędności w zużyciu wody, względem tradycyjnych metod. W podlewanie nie jest angażowany właściciel ogrodu, gdyż system uruchamia zraszacze automatycznie o wskazanej porze lub w określonych warunkach atmosferycznych. Nowoczesne rozwiązania, jakie projektujemy, to również czujniki opadów deszczu, regulujące nawadnianie i inicjujące system jedynie w sytuacji, w której jest to niezbędne.

System planujemy w sposób dopasowany do uwarunkowań terenowych konkretnego miejsca. Wszystkie elementy instalacyjne są ukryte, nie zakłócając estetyki i naturalnego wyglądu ogrodu. Dzięki pełnej automatyzacji procesu roszenia, nie jest wymagane manualne podlewanie, co zapewnia roślinom optymalną wilgotność. System sprawdza się także w miejscach, w których założono jedynie trawnik. Dzięki okresowemu roszeniu murawa uzyskuje idealne warunki do wzrostu, zachowując kolor i dobrą kondycję nawet podczas upalnego lata.


Projektowanie systemów nawadniania ogrodów
Projektowanie systemów nawadniania ogrodów

Projektowanie systemów nawadniania

Projektowanie systemów nawadniania rozpoczynamy od pomiarów oraz wizji lokalnej na miejscu. Dzięki tym danym możemy zaplanować efektywne rozmieszczenie infrastruktury, która obejmie cały ogród. Nasi specjaliści sporządzają graficzny plan systemu, który określa rozmieszczenie zraszaczy i kroplowników, rur oraz zaworów elektromagnetycznych, lokalizację i dobór sterownika, czujnika deszczu, a także kabli zasilających. Plan zawiera również lokalizację źródła wody z wymaganymi parametrami.

Klient, w ramach usługi, otrzymuje także zestawienie materiałów oraz kosztorys, który zawiera wszystkie elementy, jakie powinny zostać zainstalowane, aby system działał wydajnie i efektywnie. Kosztorys pozwala również na oszacowanie całkowitej wartości inwestycji. Po jego akceptacji możemy wykonać instalację, z wykorzystaniem najwyższej jakości podzespołów lub dostarczyć je do Państwa. Wykorzystując nasze dotychczasowe doświadczenie, pełnimy także nadzór nad budową systemu automatycznego nawadniania. Zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy przygotują dla Państwa kompleksową dokumentację projektową, na podstawie której można stworzyć efektywny i ekonomiczny system nawadniania terenów zielonych.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących projektu lub realizacji automatycznego nawadniania w Twoim ogrodzie, zadzwoń!
lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy który znajdziesz tutaj

Zobacz najnowszą promocję