Skip links

Projektowanie ułożenia kostki brukowej

Twoja przestrzeń stworzona na nowo

Bezpłatna konsultacja

Zadzwoń do nas:

+48 730 280 160

kompleksowe projekty

Projektowanie ułożenia kostki brukowej

Piękna przestrzeń Twojego domu

Biuro projektowe

Kostka brukowa to istotny element każdej przestrzeni. Pełni nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Jej ułożenie powinno zatem wpisywać się w charakter posesji, istniejące zabudowania oraz projektowaną lub aktualnie posiadaną zieleń. Biorąc pod uwagę te czynniki można uzyskać estetyczny teren wokół nieruchomości.

Aby odpowiednio zaplanować kostkę, a także zobaczyć efekt finalny, zanim inwestycja się rozpocznie, warto wykonać projekt ułożenia bruku. Przygotowujemy kompleksowe plany, zawierające realistyczny wygląd przestrzeni, z wybranym przez Klienta rodzajem kostki. Od początku realizacji ściśle współpracujemy z Inwestorem, doradzając oraz pomagając w efektywnym zaplanowaniu terenu.

Projekt ułożenia kostki brukowej

Projekt ułożenia kostki brukowej sporządzany jest przede wszystkim na podstawie wywiadu z Klientem, który pozwala na poznanie jego oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych. Niezbędna jest także dokumentacja fotograficzna otoczenia lub wizja lokalna, aby sprawdzić uwarunkowania terenu, jego istniejącą zabudowę oraz infrastrukturę.

Pełny projekt w naszym wykonaniu obejmuje stworzenie rysunku 2D, wizualizację 3D, pozwalającą na zobrazowanie zaplanowanego wyglądu. Wizualizacja zawiera zdjęcia oraz materiał video. Klient, który zamawia równocześnie ułożenie bruku lub wykonanie ogrodzenia otrzymuje także wykaz materiałów wraz z zapotrzebowaniem na kostkę i obrzeża oraz kosztorys wykonawczy.

Etapy projektowania ułożenia kostki brukowej

Po zakupie projektu, Inwestor przesyła do MGS Polska następujące dane i dokumenty, niezbędne do stworzenia projektu:

– plan zagospodarowania przestrzennego lub inną mapkę działki w skali, w formacie PDF, DWG. Istotne jest, aby dokument posiadał zaznaczone granice działki, budynki, istniejące chodniki i drzewa;
– zdjęcia terenu;
– opis oczekiwań i funkcjonalności przestrzeni, która ma zostać wybrukowana w formie opisu i szkicu, na przykład: ilość parkujących samochodów czy preferowane kolory oraz wzory;– różnice poziomów.

Zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania, a także zaproponują rozwiązania dopasowane do Państwa potrzeb. Każdy projekt możemy zrealizować w pełni u Klienta, wówczas warunki współpracy ustalamy indywidualnie. Prace projektowe wykonujemy według kolejności, w której zostały zamówione. Jeśli natomiast zależy Państwu na ekspresowej usłudze projektowania, prosimy o taką informację na etapie początkowym.

Pełny projekt obejmuje:

Jak powstaje projekt ułożenia kostki?

Po zakupie projektu Klient przesyła nam:

• Plan zagospodarowania przestrzennego lub inną mapkę działki w skali w formacie PDF, DWG, która zawiera granice działki, budynki, istniejące chodniki i drzewa. (Ważne! Prosimy o zeskanowanie mapki, a nie jej fotografowanie),
• Zdjęcia terenu (im więcej tym lepiej),
• Opis oczekiwań i funkcjonalności terenu, który zostanie wybrukowany, w formie opisu i szkicu (ilość parkujących samochodów, kolory, wzory, elementy, które powinny się znaleźć w projekcie, jak i te, których być nie powinno),
• Różnice poziomów, jeśli występują: poziomice lub wskazanie różnic poziomów.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Pełny projekt obejmuje wywiad z Klientem, stworzenie rysunku 2D, wizualizację 3D (zdjęcia i video), wykaz materiałów z zapotrzebowaniem na kostkę i obrzeża oraz kosztorys wykonawczy dla Klientów zamawiających ułożenie kostki lub wykonanie ogrodzenia.

Do stworzenia projektu potrzebujemy plan zagospodarowania przestrzennego lub inną mapkę działki w skali (PDF, DWG), zdjęcia terenu, opis oczekiwań i funkcjonalności przestrzeni oraz informacje o różnicach poziomów.

Tak, w ramach naszego projektu przygotowujemy wizualizację 3D, która pozwala na realistyczne zobrazowanie zaplanowanego wyglądu przestrzeni. Wizualizacja zawiera zarówno zdjęcia, jak i materiał video.

Ta strona używa plików cookies w celu optymalizacji użytkowania. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.